SABA

SABA jest ze mną od jesieni 2014 roku i jest najlepszym dowodem na to, że nawet dorosły pies, jeśli dostanie miłość, troskę i czas, może wiele osiągnąć.

Często zdarza mi się słyszeć, że pies jest za stary na szkolenie, że jest po przejściach, więc już ma utrwalone złe nawyki.
Saba nie miała dobrych nawyków, a 5 lat spędziła w kojcu. Dziś jest gwiazdą pokazów posłuszeństwa, zabieram ja na zajęcia do przedszkoli, na zawodach zalicza kolejne stopnie. Jest moim spełnionym marzeniem o psie, który na dodatek odmienił moje życie…

17.04.2016 razem z Sabą podeszłyśmy pierwszy raz do egzaminu na psa towarzyszącego pierwszego stopnia PT1. Była JEDYNYM kundelkiem startującym w grupie. Mimo dużego stresu egzamin poszedł rewelacyjnie i Saba otrzymała lokatę drugą z oceną doskonałą. To był pierwszy krok do dalszej pracy i decyzji – wystartujemy z Sabą w zawodach obedience (OBI).

Nie zawsze wszystko idzie idealnie. Choć trenujemy codziennie. Saba ciągle mnie zaskakuje i pokazuje, że pomimo swojego wieku ( w końcu ma już 11 lat) chętnie uczy się nowych rzeczy.